Erdei Drótköteles Kalandpálya Építés
Az Erdei Drótköteles Kalandpályák, kalandparkok alapját a fák közé kifeszített drótkötél tartórendszer adja, melyre különböző nehézségi fokozatú akadályok, elemek építhetők.
Az Erdei Drótköteles Kalandpályákhoz, kalandparkhoz biztosítórendszer is tartozik (a pályán a biztosító drótkötélrendszer, illetve a vendégen a személyi védőfelszerelés), mely lehetővé teszi a pályát használó vendég részére az extrém kalandok tökéletes biztonságban történő megélését.

Tervezés
Az Erdei Drótköteles Kalandpályák, kalandparkok pontos terve mindig a kiválasztott hely függvényében készül el. Előzetes területbejáráskor megbizonyosodunk a terület alkalmasságáról, felmérjük a terepviszonyokat, a leendő pályák elhelyezkedéseit, illetve azok esetleges korlátait.
Ezután vázoljuk fel a területben rejlő lehetőségeket.
A terület felmérése több szakaszra oszlik:
-Területfelmérés
-Szükség esetén a parkban található fák geodéziai felmérése
-Látványterv készítés
-Fák vizsgálata teherbírás és egészségességi szempontból
Fák védelme
A drótköteles kalandpályák, kalandparkok pihenőpontjait képező, a fák törzsére telepített ún. platformok építésekor a fák törzsét sem fúrással, sem bevágásokkal nem károsítjuk. Minden platform (pihenő) eltávolítható. A parkokban a platformok használata és eltávolítása a fákat nem károsítja. Ágakat csak nagyon szükséges esetekben, veszélytelenítésként (száraz ágak) vágunk le. A fák teljes környezetét védjük a majdani látogatók (sétálók) okozta lehetséges károktól (például ösvények kialakítása, fák kiálló gyökerének védelme).
Építés
A létesítmény kialakításában az elvárható technikai színvonalnak megfelelően, statikai terhelési számításokat és statikai szabványi előírásokat veszünk figyelembe.
A létesítmény minden eleme szabványos, minősített anyagból, kötőelemből készül.
A megfelelő teherbírás, állékonyság – biztonsági tényezővel rászámolva – statikai számítások alapján van alátámasztva.
A kivitelezés biztonságtechnikai megvalósítása szakirányú szakember bevonásával történik meg.
Az építés során fokozottan ügyelünk, és kellő óvintézkedéseket teszünk arra vonatkozóan, hogy a természetben ne tegyünk kárt, illetve a kivitelezés minden szempontból megfeleljen (Magyar), az európai és a nemzetközi természetvédelmi előírásoknak.
A platformok tartószerkezete háncsólt farönkből kerül kiépítésre. A farönkökön furatok vannak kialakítva. A darabokat acél menetes szárakkal húzzuk össze úgy, hogy azok egymásba illeszkedve szorítókötést alkotnak a fatörzs kéregrétegén vagy a telepített oszlopokon.
Ezután a platform vázára igazított fedőréteget helyezzünk el húzott faáruból, mely lépésálló pallóként szolgál.
A fákat összekötő kötélpálya kialakítását a szorított távtartó fagyűrű felhelyezésével kezdjük. A speciális szorító bilincsekkel felhelyezett acélsodrony kötelek, ezeken a fagyűrűkre támaszkodnak fel, így sem a fa kéregrétegét sem a tartó oszlopokat nem károsítják direkt kapcsolattal. A többi pálya-, illetve akadályelem a kötélzethez lesz erősítve.
A kötésekhez felhasznált biztosító bilincsek, a sodronykötél és a felhasznált faáru anyagi és műszaki minősége gyártó által garantált.
Minőségbiztosítás

- Üzembe helyezés XP S 52-902-1 Kalandpark létesítés szabványa (erdei kalandpark), valamint az MSZ EN 15567-1:2015 és az MSZ EN 12572-1:2007 jelű szabványok alapján,
- Üzembe helyezést megelőző biztonságtechnikai szemle,
- Védőeszközök belső juttatási rendje /1993. évi XCIII. tv. alapján
- Statikai vizsgálat, statikai számítások a MSZ EN 15567-1:2015 és az MSZ EN 12572-1:2007 és EUROCODE jelű szabványok alapján,
- Favizsgálat (a felhasználásra kerülő fák állapotvizsgálata)
- Üzembe helyezési dokumentációk (tervezői-, gyártói megfelelőségi nyilatkozatok, üzemi próba jegyzőkönyv, stb.)
- Biztonságos üzemeltetéshez kapcsolódó szabványok jegyzéke MSZ EN 15567-2 Sport- és szabadidős berendezések. Kötélpályák. Üzemeltetési követelmények.